Š. m. spalio 6-9 dienomis SKIA nariai su vizitu lankėsi Stambulo metropoliteno savivaldybėje ir jai priklausančiose atliekų tvarkymo ir žaliosios energijos išgavimo įrenginiuose.
Jau tradicija tapusi SKIA iniciatyva kasmet savo nariams organizuoti patirties pasidalinimo ir bendradarbiavimo vizitus, tad šiais metais gausus kolegų būrys lankėsi Stambule.
Vizito metu Stambulo savivaldybės Aplinkos direktorate vykusio susitikimo metu SKIA prezidentas Edmundas Mulokas pristatė Asociaciją, jos narius, vykdomas veiklas ir Asociacijos tikslus. Direktorė A. Zigmontienė supažindino su Lietuvos atliekų tvarkymo sistema, atliekų rūšiavimo rodikliais bei užstato sistema. Stambulo Aplinkos direktorato Aplinkos apsaugos ir vystymosi departamento vadovė prof. Ayşen ERDİNÇLER pristatė ne tik atliekų tvarkymo esminius iššūkius, bet ir ambicingus Stambulo kaip miesto tikslus – iki 2050 metų tapti klimatui neutraliu miestu ir jau šiuo metu įgyvendinamus sprendimus.
Kaip pabrėžė p. Ayşen ERDİNÇLER, Stambului yra ko pasimokyti ir iš Lietuvos - visų pirma atliekų rūšiavimo, teisingo gyventojų apmokestinimo už komunalinių atliekų sutvarkymą. Susitikimas gali būti tolimesnio bendradarbiavimo ir patirties dalinimosi pradžia.
EU4 Energy projekto vadovė Vakarų Balkanų ir Turkijos šalims Daiva Matonienė pristatė ir jos vadovaujamo projekto tikslus ir veiklas.
SKIA nariai aplankė Stambulo nuotekų valymo įrenginius, kuriuose iš nuotekų dumblo gaminamos biodujos ir verčiamos elektros energija. Aplankyta ir neseniai pradėjus veikti atliekų deginimo jėgainė, kurioje, SKIA delegacijos nuostabai atliekos deginamos be pirminio atrūšiavimo. Apžiūrėtos taikomos oro valymo technologijos, diskutuota apie atliekų surinkimo ypatumus.
Biometanizacijos įmonėje, kurioje į energiją perdirbamos organinės atliekos, aptarti perdirbimo pajėgimai, technologiniai aspektai.
SKIA nariai vizito Stambule metu susitiko ir su Lietuvos Respublikos ambasadoriumi Turkijoje Ričardu Degučiu. SKIA kartu su Turkijos Izmiro mieste veikiančia asociacija KENT-LAB vykdo bendradarbiavimo projektą, kurio tikslas – dalintis patirtimi žaliosios transformacijos, atliekų tvarkymo ir klimato kaitos švelninimo srityse. Projektą finansuoja LR Užsienio reikalų ministerija. Šio projekto rėmuose buvo aptartos ir tolimesnio bendradarbiavimo galimybės.