loader

Naujiena

GAUSUS SKIA NARIŲ BŪRYS RINKOSI Į JAU TRADICIJA TAPUSĮ RUDENINĮ SUSITIKIMĄ PALANGOJE

Rugsėjo 22 dieną, jau tradiciškai Palangoje susirinko gausus Lietuvos savivaldybių komunalinių įmonių asociacijos narių būrys. SKIA išplėstiniame narių posėdyje buvo aptartos svarbios komunalinėms įmonėms aktualijos.

Renginį pradėjęs SKIA prezidentas UAB „Jonavos paslaugos“ vadovas Edmundas Mulokas, atkreipė dėmesį, kad tokių bendrų susitikimų metu galima pabendrauti su kolegomis, pasidalinti savo problemomis, aptarti darbinius rūpesčius, bet ir kuria bendrystę tarp SKIA narių.

Sveikinimo žodžius tarė ir Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentas Mindaugas Sinkevičius, Palangos miesto  meras Šarūnas Vaitkus. Jų sveikinimo kalbose nuskambėjo leitmotyvas, kad komunalinės įmonės yra itin svarbi viešųjų paslaugų teikimo grandis, kurių efektyvus, kasdienis darbas prisideda prie savivaldybių gyventojų pasitenkinimo miesto tvarkymu, atliekų tvarkymo sistema ir kt.

Susitikimo metu buvo aptartos komunalinėms įmonėms aktualios viešųjų pirkimų aktualijos. Alytaus RATC vadovas Algirdas Reipas pasidalino gerąja patirtimi ir praktika vykdant atskiro maisto ir virtuvės atliekų surinkimo ir tvarkymo veiklą. SKIA nariai nuo 2024 metų taip pat ruošiasi įgyvendinti atskiro maisto ir virtuvės atliekų surinkimą, todėl diskusijos ir dalinimasis savo patirtimi buvo ypatingai svarbios pasiruošimo etape.

Susitikime dalyvavusi LR Aplinkos viceministrė Raminta Radavičienė pristatė AM veiklos kryptis 2024 metais, svarbiausias aktualijas atliekų tvarkymo srityje.

Ne mažiau svarbi savivaldybių komunalinėms įmonėms ir pakuočių atliekų tvarkymo, surinkimo ir vežimo finansavimo ir ilgalaikių sutarčių pasirašymo su Organizacijomis tema. SKIA nariai, LR Aplinkos viceministrei išsakė savo nuogąstavimus dėl šios veiklos finansavimo. Buvo aptarti esminiai klausimai, kurie neramina ir svarbūs suteikiant paslaugas gyventojams, įrengiant infrastruktūrą ir kt. klausimai.

Renginio metu UAB ALWARK pristatė ir elektromobilį, tinkantį komunalininkų darbe. SKIA nariai aplankė ir Palangos simbolį – Kurhauzą.

Tokie posėdžiai, susitikimai su kolegomis iš kitų miestų, rajonų savivaldybių bei įmonių yra svarbus visiems vadovams – naujos idėjos,  problemų bei klausimų sprendimas, aptarimas, veda į kokybiškesnį darbą visoje Lietuvoje.

Galerija