loader

Naujiena

SKIA NARIAI RINKOSI Į TRADICINĮ RENGINĮ palangoje

2021 spalio 14 – 15 d. Lietuvos savivaldybių komunalinių įmonių asociacijos nariai rinkosi į jau tradicinį kasmetinį rudeninį susitikimą Palangoje. Darbinio susitikimo metu SKIA nariai aptarė svarbius atliekų, pakuočių atliekų tvarkymo klausimus. Kalbėta ir kitomis aktualiomis temomis. SKIA prezidentas pasveikino naują Asociacijos narį UAB DOJUS agro. Įteiktas Lietuvos komunalininko garbės ženklas buvusiam UAB Grinda direktoriui Kęstučiui Vaicekiūčiui.

SKIA Administracijos direktorė A. Zigmontienė pristatė naujausius LR teisės aktų pakeitimus, susijusius su atliekų ir pakuočių atliekų tvarkymu. Aptarti ir LR Seimui pateikti regioninės atliekų tvarkymo kainodaros teisės aktų projektai, diskutuota ir planuojami Mokesčio už aplinkos teršimą įstatymo pakeitimai, liečiantys taršos mokesčio padidinimą į sąvartynus šalinamoms atliekoms. LSA Patarėja aplinkos apsaugos ir energetikos klausimais Agnė Kazlauskienė pristatė LSA poziciją išvardintais klausimais. Dalyviai diskutavo, kaip planuojami pakeitimai atlieps atliekų tvarkymo situaciją savivaldybėse.

 

Advokatų kontoros Magnusson atstovė Indrė Jocytė pristatė teisinę būsto administravimo analizę ir galimus  sprendimus. Pristatymo metu SKIA nariai daug diskutavo būsto administravimo, renovavimo klausimais.

 

Susitikimo metu UAB DOJUS agro atstovas Vidmantas Bagušis pristatė komunalinės technikos naujoves – vejapjoves, vejos traktorius ir kitą komunalinę techniką.

 

Bendrovės „Alwark“ atstovas Tomas Samulionis gyvai pademonstravo elektros variklių (EV) varomos miesto, teritorijų priežiūros technikos galimybes. SKIA nariai domėjosi ir elektriniais ekologiškais šiukšliavežiais ir kitomis elektra varomomis komunalinės technikos mašinomis. Tokio tipo transporto priemonės – pirmosios Lietuvoje ir vienos pirmųjų Baltijos šalyse.

 

Kaip akcentavo SKIA prezidentas Edmundas Mulokas, Tarybos nariai, tokie dalykiniai susitikimai, technikos demonstravimai yra svarbūs įmonių bendradarbiavimo, žinių pasidalinimo plotmėje.

 

Lietuvos savivaldybių komunalinių įmonių asociacija (SKIA) yra ne pelno siekianti organizacija, vienijanti miestų ir rajonų savivaldybių komunalinių ir viešųjų paslaugų įmones. Asociacijos tikslas – sutelkti Lietuvos savivaldybių komunalines įmones bendradarbiavimui, atstovauti ir ginti savivaldybių komunalinių įmonių interesus valstybės valdžios, valdymo organuose, vietos valdžios institucijose, užtikrinant savivaldybių gyventojų viešuosius interesus.

Galerija