loader

Naujiena

SKIA TARYBOS POSĖDYJE APTARTOS KOMUNALINĖMS ĮMONĖMS AKTUALIOS PROBLEMOS

Spalio 17-ąją, UAB Jonavos paslaugos“ vyko Lietuvos savivaldybių komunalinių įmonių asociacijos tarybos atviras posėdis, į kurį buvo kviečiami visi SKIA nariai.

Tarybos posėdyje aptartos jau įsisenėjusios atliekų tvarkymo problemos, kurios neramina savivaldybių komunalines įmones. LR Aplinkos ministerija yra jau seniai informuota apie tekstilės atliekų surinkimo ir tvarkymo problemas, maisto ir virtuvės atliekų atskiro surinkimo ir tvarkymo teisinius neapibėžtumus. Tačiau iki šiol negauta jokių atsakymų. Besitęsiančios problemos pakuočių atliekų tvarkymo sektoriuje, augančios Organizacijų skolos komunalinėms įmonėms – tai nuolat besikartojantys veiksniai, kurių sprendimui būtina inicijuoti teisės aktų pakeitimus. SKIA nariai šiais klausimais tikisi glaudesnio bendradarbiavimo su LSA, organizuojant ne tik diskusijas, bet ir inicijuojant pasiūlymus dėl teisės aktų pakeitimų.

Posėdyje kalbėta ir apie Europos teisingumo teismo išvadą dėl vidaus sandorių. Savo įžvalgomis pasidalino ir LSA prezidento patarėja Jolita Gumaniukienė.

Lietuvos savivaldybių komunalinių įmonių asociacija (SKIA) yra ne pelno siekianti organizacija, vienijanti miestų ir rajonų savivaldybių komunalinių ir viešųjų paslaugų įmones. Asociacijos tikslas – atstovauti ir ginti savivaldybių komunalinių įmonių interesus valstybės valdžios, valdymo organuose, vietos valdžios institucijose, užtikrinant savivaldybių gyventojų viešuosius interesus.

Galerija