loader

Naujiena

MŪSŲ KOMUNALINIŲ ĮMONIŲ BALSAS GIRDIMAS IR EUROPOJE

Į vieną asociaciją (SKIA) susibūrusios Lietuvos savivaldybių komunalinės įmonės jau skina vienybės vaisius: mūsų balsas bus girdimas ir kuriant, peržiūrint ir keičiant Europos Sąjungos direktyvas, nes asociacija neseniai tapo Europos komunalinių atliekų asociacijos nare.

Europos komunalinių atliekų asociacija (Municipal Waste Europe - MWE) yra didžiausia senojo žemyno organizacija, kuri vienija įvairių savivaldybių komunalines įmones, užsiimančias atliekų tvarkymu, rūšiavimu, kita su komunaline veikla susijusias bendroves.

Šios asociacijos narėmis yra Vokietijos, Prancūzijos, Italijos, Švedijos, Suomijos, Belgijos, Lenkijos ir kitų šalių komunalinių bendrovių asociacijos. Iš Baltijos šalių esame pirmoji asociacija įsiliejusi į šią kolegų šeimą. Džiaugiamės, kad Lietuva buvo šiltai sutikta ir iškart įtraukta į bendrą veiklą, nors formaliai galutinis narystės įtvirtinimas įvyks tik spalį MWE generalinėje asamblėjoje.

Bendradarbiavimas su kitų šalių kolegomis padės taikyti palankius ir efektyvius gyventojams atliekų tvarkymo būdus. Lietuvos savivaldybių įmonės galės dalyvauti Europos Parlamente kuriamų ir tobulinamų direktyvų procesuose, teikti savo siūlymus, kaip tobulinti ir gerinti atliekų tvarkymo sistemą. Taip pat naudinga semtis patirties iš kitų, kviesime kolegas ir į Lietuvą, susitikimuose tikimės matyti ir valdžios atstovus, kad jie matytų, kaip sprendžiamos atliekų tvarkymo problemos svetur, kokių klaidų įmanoma išvengti.

Noras bendrai spręsti iškylančias problemas, efektyviai dirbti, tobulinti atliekų tvarkymo sistemą, siekiant rasti geriausius sprendimus ir atvedė į SKIA įkūrimą. Vienas asociacijos tikslų – ne tik teikti pastabas ir pasiūlymus valdžios institucijoms komunalinio sektoriaus klausimais, bet ir siekti skaidrumo ir viešumo visiems rinkos dalyviams.

 

Plačiau http://verslas.lrytas.lt/rinkos-pulsas/2017/07/24/news/musu-komunaliniu-imoniu-balsas-girdimas-europoje-2029809/