loader

Naujiena

Turiningas SKIA narių darbinis vizitas Olandijoje

Balandžio 11-14 dienomis Lietuvos savivaldybių komunalinių įmonių atstovai lankėsi Olandijoje. Darbinis vizitas prasidėjo susipažinimu su Roterdamo savivaldybės įgyvendinamu išmaniųjų konteinerių projektu. Savivaldybės atstovai pristatė komunalinių mišrių ir pakuočių atliekų surinkimo sistemos modelį Roterdamo mieste, akcentuodami su kokiomis problemomis jie susidurdavo iki išmaniųjų konteinerių įdiegimo. Įmonės BWaste International atstovai supažindino su išmania konteinerių sistema, kurioje atliekų konteineriuose sumontuoti davikliai matuoja konteinerio užpildymo lygį ir siunčia duomenis operatoriui. Tokiu atveju atliekų vežėjas gali kontroliuoti konteinerio ištuštinimo dažnumą. Šios sistemos taikymas padeda atliekų logistikoje sutaupyti nemažai o lėšų, nes konteineris būtų ištuštinamas tik pilnai užpildytas atliekomis. Išmanioji sistema apskaičiuoja kaip dažnai reikia ištuštinti pripildytą konteinerį, o tai padeda efektyviai suplanuoti atliekų surinkimo maršrutus. Roterdamo savivaldybės specialistai paminėjo, kad ši sistema padeda sutaupyti apie 20-30 proc. lėšų. Po pristatymų vyko darbinės diskusijos.

Balandžio 12 dieną buvome pakviesti apsilankyti įmonėje  TERBERG BENSCHOP.  Ši įmonė yra šeimos verslas. 1869 m. Johannesʼas Bernardusʼas Terbergas įsikūrė Benschopo miestelyje kaip kalvis. Dabar ketvirtoji Terbergų šeimos karta vadovauja verslui, kurio viena iš specializacijų – komunalinės technikos, šiukšliavežių, hidraulinių atliekų konteinerių pakėlimo elementų gamyba. Tai pasaulinė įmonė, kurios pagaminti vilkikai naudojami daugiau negu 100 pasaulio šalių, o techninė pagalba teikiama per tarptautinių platintojų ir „Terberg“ filialų tinklą.
Įmonės atstovai supažindino ir pristatė naujausius savo produktus ir techniką, parodė kaip užtikrinama gamybos kokybė. Pademonstruotos ir atliekų konteinerių pakėlimo sistemų galimybes.

 

Lietuvoje šiuo metu daug kalbama apie komunalinių atliekų tvarkymo sistemos spragas, atliekų deginimo įrenginių plėtrą. Tad visada įdomu sužinoti kaip ši sistema veikia kitose šalyse, kokie iššūkiai ir kaip su jais tvarkomasi. Vedami šių klausimų aplakėme ir   įmonę ARN B.V.,  įsikūrusią Nijmegen mieste. Į įmonę kasmet patenka apie 555 000 tonų atliekų, iš kurių 280 000 yra sudeginama atliekų deginimo įrenginyje, kuriame šiluma generuojama į elektros energiją. Dalis tinkančių biologiškai skaidžių atliekų kompostuojama. Netinkanti perdirbimui ir deginimui atliekų dalis šalinama toje pačioje teritorijoje esančiame sąvartyne. 

Darbinė kelionė ir vizitai davė ne tik praktinės naudos dalinantis patirtimi su užsienio kolegomis, bet tai buvo ir geras laikas asociacijos nariams pabendrauti, padiskutuoti apie savo įmonių veiklą, problemas ir tuo pačiu pasidžiaugti savo įmonių laimėjimais.

Galerija